Pozrite tiež:
Súprava Weissenböck
antik

Súprava Weissenböck natur
Kombinácie farieb Weissenböck

Najlepšie poradenstvo
na tel. 0911 605 450

   
Harmónia je otázkou farieb
Pre zväčšenie obrázkov na ne jednoducho kliknite!

Súprava Weissenböck antik

     

Wolfgang Maier

Lastúrové vápno nie je totožné s lastúrovým vápnom. "Záleží na prirodzenosti farieb!"
Wolfgang Maier, záhradný architekt
   

Kto chce svoju záhradu stvárniť harmonicky, pri výbere kameňov dáva tiež pozor na farby okolia, ktoré sa môžu z časti sezónne meniť. Tak je možné popri farbách listov striedajúcich sa v rytme roku, ako aj intenzívnych farebných chumáčikoch kvitnúcich rastlín zohľadniť tiež nemeniace sa farby okolia domu, okien atď. Farby kameňa by sa mali, rovnako ako rám obrazu, opticky podriadiť často pestrej maľbe záhrady. Ich farebné odtiene by mali byť tak nadčasové a decentné, aby sa k tomu mohol celkom jednoducho aranžovať tiež záhradný nábytok a farebne intenzívne dekoračné prvky. Obrázky na tejto strane zobrazujú niekoľko príkladových situácií stvárnenia s výrazne farebnými doplnkami.
Pomocou farebného sortimentu firmy Weissenböck stvárnite vašu záhradu ako optické celkové umelecké dielo, optickú jednotku, ktorá sa vám bude aj navždy páčiť!
Ešte jeden tip: Želaný farebný odtieň kameňov posúďte tiež v prirodzenej podobe, napríklad na stojanoch so vzorkami v špecializovanom obchode so stavebnými materiálmi alebo nami poslané vzorové kamene priložte u vás doma k existujúcim okolitým farbám. To vám pomôže učiniť správne rozhodnutie. Zohľadnite tiež, že rozliční výrobcovia často používajú rovnaké označenia farieb, farby kameňa sa ale nezhodujú. Decentné farby sa prispôsobia prírodnému prostrediu, intenzívne farby kameňa ovládnu celkový vzhľad. Dávajte pozor na nasledovné: Lastúrové vápno nie je totožné s lastúrovým vápnom, sivo tieňovaná nie je totožná so sivo tieňovanou, atď.

Kombinácie farieb Weissenböck

Súprava Weissenböck antik

Súprava Weissenböck antik
Súprava Weissenböck antik
 
back