Pozrite tiež
Kvalitatívne parametre:
Prikázanie čistoty
Mrazuvzdornosť a odolnosť voči posypovým soliam zo všetkých strán
Weissenböck záruka kvality

Stiahnuť ako PDF

Najlepšie poradenstvo
na tel. 0911 605 450

Hustota betónu ako kvalitatívny parameter
Pre zväčšenie obrázku naň jednoducho kliknite!

   
Hustota betónu predstavuje u dlažbových kameňov rozhodujúci kvalitatívny faktor. A ako pri každo výrobku ktorý je zmiešaný z rozličných surovín existujú kvalitatívne rozdiely. Nie je betón ako betón.

Weissenböck dlažbové kamene sa vyrábajú vo vysokej kvalite, ktorá sa vďaka vývoju a vylepšeniam štandardnej podnikovej kvality, neustále zlepšuje. Cieľom je vyrábať trvale funkčné dláždené plochy.

Vlastná kontrola vo výrobe preukazuje, že vrstva nášľapného betónu, ktorá je vrchnou vrstvou dlažbových kameňov, má u Weissenböck trvalo veľmi vysokú hustotu, pretože nášľapná vrstva je hrubá a vyrábaná relatívne za vlhka. Popritom sú používané obzvlášť čisté a tvrdé kremičité piesky, ktoré sa veľmi dobre viažu s cementom. Táto vysoká kvalita výrobkov prináša pre užívateľov dôležité výhody: dlažbový kameň vďaka vysokej hustote povrchu menej zvetráva a dlhšie vydrží v nezmenenom vzhľade. A vďaka nižšej nasiakavosti pohlcuje aj menej nečistôt, pretože s vodou sa do kameňa dostávajú aj nečistoty. Preto vďaka vysokej hustote povrchu zostávajú dlažbové kamene aj dlhodobo čisté.

Upozornenie: z dôvodu používania prírodných surovín môže byť hustota kameňov aj v rámci jednej dodávky odlišná. Pre minimalizovanie týchto odlišností uplatňujeme zodpovednú kontrolu pri výbere surovín a pri samotnej výrobe.

Hustotu betónového kameňa nie je možné zhodnotiť voľným okom. Je ju však možné zmerať pri použití tzv vodného stĺpca. Vodný stĺpec nám ukáže, ako rýchlo voda vsiakne do kameňa. Všeobecne platí: čím pomalšie voda vsakuje do kameňa, tým hustejší je kameň.

Nasledujúce obrázky zobrazujú nasiakavosť dlažby Weissenböck Rialta antik v časovej súvislosti.
    

Pre zväcšenie obrázku nan jednoducho kliknite!
Sklenená rúra nalepená na Rialta antik sa naplní vodou.
Pre zväcšenie obrázku nan jednoducho kliknite!
Po 5 minútach nie je badateľná zmena. Výška hladiny vody v sklenenej rúre je nezmenená.
Pre zväcšenie obrázku nan jednoducho kliknite!

Po 8 hodinách a 20 minútach je stav naďalej nezmenený. Povrch dlažby Rialta antik je tak hustý, že takmer neprepúšťa vodu do kameňa.
Upozornenie: Aj pri kameňoch s takouto hustotou ako je tu ilustrované, po určitom čase dochádza k preniknutiu vody do kameňa.

    
Rozhodnite sa, ktoré vlastnosti sú pre Vás dôležité!

Dlažbové kamene ako Rialta od Weissenböck sa vyrábajú s nadštandardne vysokou povrchovou hustotou.
• Vďaka tomu preniká menej vody a nečistôt.
• Následne zostávajú kamene nezvetrané a hladké.
• Dlažbové kamene zostávajú dlhšie čisté a farebne stále.
    

   
TIP:
Weissenböck dlažbové kamene sú vyrábané v stalej vysokej kvalite, ktorú zaručuje prísna vlastná kontrola a tiež cudzia kontrola štátom autorizovaných skúšobní. Ďalšie informácie k tomu a o výrobkových vlastnostiach našich dlažbových kameňov najdete na nasledovných linkoch:

Weissenböck záruka kvality
Weissenböck záruka dostupnosti
Vodoodpudivé
Mrazuvzdorné
Mrazuvzdorné a odolné posypovým soliam z vrchnej strany
Mrazuvzdorné a odolné posypovým soliam zo všetkých strán
Pevnost
Prikázanie cistoty
Zvýšene odolné voci mechanickému rozrušeniu
Zataženie chodcami
Zataženie osobnými automobilmi
Zataženie nákladnými automobilmi

    
    
INFO:
Radi Vám poradíme telefonicky a vyžiadajte si informácie o kvalitných produktoch Weissenböck. Tu nájdete kontaktné údaje.
        

backtop