Dichte von Beton als Qualitätsmerkmal

Pozrite tiež
Parametre kvality:
Mrazuvzdorné a odolné posypovým soliam zo všetkých strán
Hustota betónu
Weissenböck záruka kvality

Stiahnuť PDF

Najlepšie poradenstvo na 0911 605450

Prikázanie čistoty ako kritérium kvality

   
Už pri výbere vstupných surovín sú firmou Weissenböck uplatňované prísne požiadavky. Tak je to aj v prípade betónu nášľapnej vrstvy, ktorá je vrchnou vrstvou dlažbových kameňov, a pre výrobu ktorého je použitý len obzvlášť tvrdý kremičitý piesok zbavený obalového ílu.
    

Expandujúci a neodolný voči mrazu íl okolo zrna piesku oslabuje cementovú väzbu, ktorej úlohou je udržať zrno stabilné v danej štruktúre.
U Weissenböck sa pre výrobu nášľapného betónu používa len vyčistený kremičitý piesok. Cement sa potom pevnejšie spája so zrnami piesku a farbami. Odolnosť voči oderu a voči posypovým soliam sa tým zlepšuje a znižuje sa prašnosť.
   

   
Je preukázateľné, že Weissenböck pre výrobu nášľapného betónu používa len kremičité piesky zbavené ílu a v betóne sa nenachádzajú vrstvy ílu, ktorý nie je mrazuodolný a môže expandovať a tým oslabuje štruktúru betónu. Zrná piesku zostanú stabilné vo väzbe s cementom, betón zostane dlhodobo hustý a odolný, farebne stály a zlepší sa pevnosť väzby k jadrovému betónu a odolnosť voči posypovým soliam.
    

Pre zväčšenie obrázku naň jednoducho kliknite!

Kliknutóm na obrázo ho zväcšíte!
Weissenböck dlažbový kameň rozštiepený s min. 5 mm vrstvou nášľapného betónu a jadrovým betónom.

Kliknutóm na obrázo ho zväcšíte!
Až o 20% sa zníži hmotnosť piesku v dôsledku odstránenia obalového ílu praním a mechanickým čistením.

   
Prikázanie čistoty od Weissenböck zaručuje pekné kamene s prirodzenými farbami, dlhou životnosťou a hustým a jemným povrchom. Prax dokazuje, že po piatich rokoch sú kamene výrazne krajšie a povrch zostáva jemný a farebne stály.
    

Kliknutóm na obrázo ho zväcšíte!

Kliknutóm na obrázo ho zväcšíte!

    
Rozhodnite sa ktoré vlastnosti sü pre Vás dôležité!
Dlažbové kamene od Weissenböck, ako napr. Rialta antik, sú vyrábané s nášľapným betónom z kremičitého piesku ktorý je zbavený ílu.
• Z toho dôvodu nevznikajú žiadne expandujúce a mrazuneodolné ílové vrstvy.
• V dôsledku toho zostane betón dlhodobo hustejší a odolný.
• Farby zostanú dlhšie pekné a zlepší sa odolnosť voči posypovým soliam.
    

    
INFO:
Firmy ktoré realizujú impregnáciu potvrdzujú: dlažbové kamene od Weissenböck sú tak husté, že spotreba impregnačného materiálu klesá o polovicu.

Radi Vám poradíme telefonicky a vyžiadajte si informácie o kvalitných produktoch Weissenböck. Tu nájdete naše kontaktné údaje.
        

backtop